Dialog uprostřed Evropy 2013

XXII. Česko-německá konference – Dialog uprostřed Evropy
„Co nás drží v Evropě pohromadě?“
22.–24. března 2013
 

Zveme Vás touto cestou na sedmou konferenci „Dialog uprostřed Evropy“, kterou pořádáme v Brně o víkendu 22. –24. března 2013. Společně s patnácti ročníky předcházejících českoněmeckých jihlavských konferencí se letos sejdeme již po dvacátédruhé.

Konference dialog uprostřed Evropy má dlouholetou tradici a letošní ročník by se pod názvem „Co nás ještě drží v Evropě pohromadě“ chtěl zaměřit na problémy spojené s izolacionismem a rezignací na zapojení do Evropy ve středoevropském prostoru. Tato rezignace, tolik ústřední teze této konference, úzce souvisí s rezignací na společenskou soudržnost uvnitř jednotlivých států. Neoliberální politika protežuje jednotlivce a starost o soukromé zájmy. Veřejný prostor, veřejný zájem a dlouhodobé vize rozvoje společnosti tak vytěsňuje na okraj, stejně jako spoluzodpovědnost za evropský projekt.

Akci připravují pražská Společnost Bernarda Bolzana a mnichovská Ackermann-Gemeinde. Velice dobře se osvědčila spolupráce s městem Brnem (www.brno.cz), spolupracujeme také s Jihomoravským krajem (www.kr-jihomoravsky.cz) a Visegrádským fondem (www.visegradfund.org). Dalšími partnery jsou Fundacja Krzyżowa z Polska (www.fundacjakrzyzowa.org), Progresivné fórum (www.proforum.sk) a Sdružení Ackermann-Gemenide (www.ackermann-gemeinde.cz).

 

Kontakt

Společnost Bernarda Bolzana, z.s. Vyšehradská 49
Praha 2
128 00
+420 725 825 852 spolecnostbb@gmail.com